Vianočné pozdravy vo vanilkovej

Hoci podľa počasia vonku to zatiaľ tak nevyzerá, o dva týždne tu budú Vianoce. Okrem nákupu vianočných darčekov, návštevy vianočných trhov, pečenia vianočného pečiva, či čakania na bielu zimnú rozprávku (pragmatici s lopatami sa nerátajú) je táto časť roka obdobím, keď ľudia potrebujú akosi viac vyjadriť svoju spolupatričnosť s druhými a aj zažiť ľudské teplo. A to bez ohľadu na to, či ide o rodinu, priateľov, kolegov v práci, či celkom neznámeho človeka.

V duchu tejto nálady a navzdory digitálnej dobe, každoročne pripravujem tradičné papierové vianočné pozdravy. Po minuloročnej farebnej extravagancii som sa tentokrát rozhodla pre niečo decentnejšie v celkom nevianočnej farbe vanilky a nugátu.

Základom tohtoročných pozdravov je origami snehová vločka od Denisa Walkera, doplnená papierovou čipkou, perličkou a v jednom z variantov aj saténovou stuhou. Na jej výrobu som použila pauzovací papier, ktorý jej dodáva zaujímavý mierne transparentný charakter. Postup na jej výrobu môžete nájsť napríklad tu: https://www.youtube.com/results?search_query=dennis+walker+snowflake.

Ak ste ešte origami neskladali, ale chceli by ste to skúsiť, na začiatok Vám odporúčam použiť šesťuholník s priemerom minimálne 10 – 11 cm, nakoľko sa Vám hviezdička skladaním scvrkne na polovicu a niektoré kroky sú naozaj dosť drobné. Ja som vychádzala zo šesťuholníka s veľkosťou 12 cm.

Výsledná hviezdička sa vám bude mierne otvárať. Aby som sa pred lepením stredovej perličky vysporiadala s týmto problémom,  všetky vnútorné cípy som prilepila o spodnú vrstvu papiera. Na lepenie perličky Vám odporúčam použiť silnejšie lepidlo, keďže sa lepí na nerovnú plochu (ja som si pomohla s tavnou pištoľou). Treba si dať záležať aj na precíznosti, aby Vám prebytočné lepidlo nepokazilo výsledný dojem.

Konečné dotvorenie pozdravu je potom na každého osobnom vkuse a aktuálnych papiernických možnostiach :).

Ideálnym pre základ je farebný fotokartón, ktorý sa dá kúpiť aj v bežnom papiernictve. Je o niečo pevnejší ako výkres a majú ho v rôznych farbách. Dávam ho v jednej vrstve a na spodnú stranu lepím dvojhárok s vianočným želaním v rovnakej veľkosti.

Pri voľbe veľkosti vianočného pozdravu je dobré brať ohľad aj na veľkosť obálky, ktorú chcete použiť. Aby sa pozdrav do nej na jednej strane bez problémov zmestil, na druhej strane, aby nebo zas príliš malý.

Prajem ešte príjemný advent s čo najnižšou hladinou stresu 🙂 a pokojné Vianoce.

0 komentárov k “Vianočné pozdravy vo vanilkovejPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *