Keď máte viac folklóru, než ste pôvodne chceli

Folklór sem, folklór tam. Dnes na nás kúsok ľudovečna striehne už pomaly na každom rohu a to nehovorím o víkendovom pobyte v Čičmanoch.

Ľudové vzory už dnes nájdeme naozaj takmer všade. A nech. Mne sa to páči. A páči sa mi to natoľko, že som sa tiež rozhodla vydať sa touto ľudu blízkou zľudovelou cestou. Aby som však nebola až príliš zľudovelá, poňala som to zase raz po svojom. A tak som namiesto motívom typického folklóru s charakteristickými rysmi toho-ktorého regiónu, vdýchla život projektu s názvom FOLKOZVERY.

Mačička ktorá pôsobí ako keby práve utiekla z rozprávky starej matere alebo macík, ktorému v brušku vykvitol tulipán? Prečo nie? Vymyslieť sa dá všetko. Okrem toho, čo sa, samozrejme, vymyslieť nedá. Je to milé, príjemné na maľovanie, ešte príjemnejšie na nosenie, navyše strašne KUUL a ENVIRO – však doniesť si do obchodu svoju vlastnú tašku je dnes IN. Alebo by aspoň malo byť. No áno, ešte stále verím, že nie sme poslednou žijúcou generáciou na tejto Zemi.

Všetko to znie tak pekne, milo, ňu ňu. No a teraz si predstavme modelovú situáciu. Váš zákazník si objedná dve tašky – chce fialovú sovičku a modrého macíka. Termín „už včera bolo neskoro“. Zľahka si vydýchnete, sovu máte „na sklade“. Pustíte sa teda do medveďa. Ako nie ozajstného, toho maľovaného, pravdaže. K dokresleniu scény si predstavíte asi dvojročné dieťa v príbuzenskom vzťahu k autorke definovaného ako dcéra. Nuž, aj jej dáte do ruky štetec, nech už v ranom veku umeniu priúča sa. Všetko klape… až kým vaša ratolesť znenazdajky nenadobudne dojem, že matkinmu dielu ešte niečo chýba a treba ho zdokonaliť.

Zhlboka sa nadýchnete a vydýchnete, počet členov domácnosti ostáva nezmenený. Nuž ale treba voľačo vymyslieť. Druhú čistú tašku momentálne nemáte, ani fyzických síl už veľa neostáva, o tých psychických ani nehovoriac. Množíte teda folklór, macík sa rozhodol, že chce mať pred brlôžkom malú záhradku. Začínate sadiť. Medzitým treba okúpať dieťa, dať mu jesť, uložiť ho… Opäť beriete štetec do rúk. Noc je ešte mladá. Ale vy už taká mladá nie ste a o trištvrte na dve vám vypadne štetec z ruky… 😀 Na jazyk sa vám derie všeličo nepublikovateľné.

A tak v závere máte veľa veľa folklóru. Oveľa viac, než ste pôvodne chceli 🙂

0 komentárov k “Keď máte viac folklóru, než ste pôvodne chceliPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *