Ručne maľované „foxybody“

Už je to dávno, čo som namaľovala svoje prvé tričko. Vlastne prvé maľovanie ani nebolo s farbami, ale s obyčajnými fixkami na textil. Časy táborov – dávne časy, dobré časy. 🙂 Popravde, ani neviem, kedy mi v hlave skrsol nápad použiť štetec. Ale bol to dobrý nápad, otvoril mi nové obzory. Začala som replikami a práca na nich mi priniesla potrebný cvik a skúsenosti. A postupne sa zrodila idea vytvoriť niečo vlastné, originálne. A keďže mi doma behá (zatiaľ) jeden kus malého človeka, rozhodla som sa (zatiaľ) pre detské oblečenie. 🙂

VYMYSLI SI VLASTNÝ KONCEPT

Ako by to bolo, ak by Fox(ica) išla do iného ako Fox(ového) motívu? 🙂 Líška skrátka musí byť, aj keby na chleba nebolo. No, ešteže je. Práca na novom „maliarskom koncepte“ mi pripomenula, prečo som vždy radšej robila repliky. Nuž, vymyslieť a hlavne zrealizovať niečo vlastné vlastne vôbec nie je jednoduché. 😀 Vymysli si líšku. Ale najprv si, moja drahá, naštuduj dobre fotografie, podľa možnosti z veľa rôznych uhlov, aby si takú líšku vôbec vedela nakresliť. Že by mala byť zjednodušená a nemala by vyzerať tak, ako ostatné zjednodušené kreslené obrázky? Ejha, tak to by asi nemala. 🙂 A tak špekuluj a vymýšľaj. Ešteže máme gumu. Veľa gumy.

Po pár hodinách miestami otravných a demotivujúcich pokusov (nie, tieto hodiny neprebehli počas toho jedného 24-hodinového cyklu zvaného noc a deň) som sa dostala k prvým úspešne dokončeným konceptom.

 

A TERAZ HO ZREALIZUJ 🙂

No a po ďalších pár hodinách (aj) ponocovania, svetlo sveta uzreli moje prvé autorské foxybody 🙂

Jeden zasnívaný rojko s labkami na zemi a uškami v oblakoch, ktorý sa na ceste ku hviezdam nechá viesť padáčikmi púpavy.

 

 

Jeden hviezdny prieskumník, ktorý svoje labky raz od zeme určite odlepí a zistí, či mliečna dráha je naozaj z mlieka.

 

 

A ešte jeden malý spachtoš, ktorý sa od mamky rád nechá presvedčiť, že večerné volanie postieľky je silnejšie, než akékoľvek iné.

ŠKOLSKÉ A UMELECKÉ ŠTETCE

Okrem iného som si do života odniesla i zopár prínosných informácií – a to, že štetce, s ktorými sa dá reálne maľovať, sa volajú umelecké. Kým som sa k nim dopátrala, laicky som poznala len dve kategórie:

1. už spomínané štetce, s ktorými sa dá reálne maľovať

2. tie, ktoré sú na ho… diny výtvarnej výchovy. Údajne školské.

Potom sa čudujme, prečo väčšina školských prác vyzerá, ako vyzerá. A preto hor sa, nakúpiť štetce! 🙂

Ak sa Vám páčime, tak klikajte 🙂

0 komentárov k “Ručne maľované „foxybody“Pridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *