Čo bolo v skutočnosti na počiatku

TORTA

Na počiatku bola torta. Teda aspoň na počiatku mojich pekárskych aktivít. A že teda rozdiel medzi prvou a poslednou je obrovský, môžete posúdiť na nasledovných záberoch:

Hľa, hrdá to prvotina 😀

Od prvého pokusu prešiel sotva rok a čuduj sa svete, kam sme sa dopracovali:

ROZDIEL, VŠAK?

Toto je jasný dôkaz toho, že keď človek chce a venuje niečomu dostatok času a úsilia, výsledok sa dostaví. Samozrejme, treba správne zhodnotiť svoje možnosti a rozhodnúť sa investovať do niečoho, čo zmysel má. Darmo budete 5 rokov cvičiť techniku spevu, ak ste hluchý ako poleno. Niekedy to chvíľu trvá, kým človek svoje vlohy objaví. Dovolím si ale tvrdiť, že to bude niečo, k čomu vás to intuitívne dlhodobo samo ťahá. Nebojujte proti svojmu podvedomiu, skúste to. I keď to možno na prvý pohľad bude vyzerať nepravdepodobne.

Čo sa týka mojej voľby, popravde, nikdy som sa pri premietaní svojej budúcnosti nevidela ako pekárka či zdobička tôrt. No asi ako mnoho iných matiek na materskej som podľahla tomu nutkaniu „upečiem niečo malej na prvé narodeniny“. Ďalšia z vecí, pri ktorej výskyte som požadovala od okolia milosrdný odstrel. Bam!

Zatiaľ žijem. A zdobím. Nešlo to celkom od začiatku a nešlo to celkom samo (viac na túto tému v nasledujúcom článku – i s názornými ukážkami). Ale postupne sa to rozbehlo. Nakúpila som množstvo „cukrárskeho arzenálu“ a vlastne sa čudujem, že ma s tým manžel ešte nevyhodil z domu. Každopádne, ak ma s ním raz z domu vyhodí a podarí sa mi všetok ten „matroš“ popredať, hladovať tak skoro nebudem. 😀

 

 

 

1 komentár k “Čo bolo v skutočnosti na počiatkuPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *